Liboriusz Wagner

Bł. Liboriusz Wagner

Liboriusz Wagner

Liboriusz Wagner (niem. Liborius Wagner; ur. w grudniu 1593, zm. 9 grudnia 1631) – niemiecki błogosławiony Kościoła katolickiego, duchowny katolicki, męczennik.

Liboriusz Wagner urodził się w rodzinie protestanckiej. Rozpoczął naukę w szkole jezuitów w Würzburgu i w 1623 roku nawrócił się na katolicyzm, a dwa lata później w 1625 roku został wyświęcony na kapłana. Podczas wojny trzydziestoletniej został uprowadzony przez Szwedów na zamek w Meinbergu, gdzie przez pięć dni był okrutnie torturowany, aby zmusić go do powrotu do protestantyzmu, lecz odmówił. 9 grudnia 1631 roku poniósł śmierć męczeńską za wiarę. Następnie jego ciało zostało wrzucone do Menu. Ciało znaleziono po pięciu miesiącach i pochowano je w kaplicy zamkowej w Meinbergu, a później szczątki zostały przeniesione do kościoła kanoników regularnych w Heidenfeld.

Został beatyfikowany przez papieża Pawła VI w dniu 24 marca 1974 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Liboriusz Wagner

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź