Leon Inchausti

Bł. Leon Inchausti

Leon Inchausti

Leon Inchausti O.A.R (ur. 27 czerwca 1859 w Ajánguiz w prowincji Vizcaya, zm. 25 lipca 1936 w Motril) – błogosławiony Kościoła katolickiego,
ojciec zakonny zakonu augustianów rekolektów.

Do zakonu augustianów wstąpił w 1878 roku. 1 czerwca 1884 roku został przeniesiony do Manili na Filipinach, gdzie został wyświęcony na kapłana w 22 grudnia 1884. Wybuch rewolucji antyhiszpańskiej przerwał jego apostolat i zmusił do powrotu do Hiszpanii w 1898 roku.

Od 1903 do 1921 roku prowadził działalność misyjną w Brazylii. Po powrocie do Hiszpanii pracował w Granadzie, Bilbao (w 1927 roku) i Motril (od 1928 roku).

W czasie hiszpańskiej wojny domowej w pełni świadomy zagrożenia pozostał w Motril. W dniu śmierci został wyprowadzony siłą przez milicję z klasztoru na ulicę i rozstrzelany wraz z czterema współbraćmi.

Beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w grupie ośmiu męczenników z Motril, ofiar „z nienawiści do wiary”.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Leon Inchausti

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź