Lang Yang

Św. Lang Yang

Lang Yang

Św. Lang Yang (chiń. 郎楊) (ur. 1871 r. w Lu, Hebei w Chinach, zm. 16 lipca 1900 r. w Lujiapo, Hebei) – święta Kościoła katolickiego, męczennica.

Lang Yang urodziła się we wsi Lu w prowincji Hebei. Miała jedynego syna Pawła Lang Fu.

Podczas powstania bokserów w Chinach doszło do prześladowań chrześcijan. 16 lipca 1900 r. po zajęciu wioski, w której Lang Yang mieszkała przez powstańców, została przez nich schwytana i przywiązana do drzewa. Napastnicy zaczęli wypytywać ją o wiarę. Powracający do domu Paweł Lang Fu zobaczył swoją matkę związaną i zaczął płakać. Ona mu powiedziała: „Nie płacz synu, przyjdź tutaj.” Bokserzy podłożyli ogień pod ich dom, przebili jej ciało włócznią, a chłopcu odcięli rękę. Następnie oboje wrzucili do ognia.

Dzień jej wspomnienia to 9 lipca (w grupie 120 męczenników chińskich).

Została beatyfikowana razem z synem 17 kwietnia 1955 r. przez Piusa XII w grupie Leon Mangin i 55 Towarzyszy. Kanonizowana w grupie 120 męczenników chińskich 1 października 2000 r. przez Jana Pawła II.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Lang Yang

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź