Konrad z Parzham

Św. Konrad z Parzham

Konrad z Parzham

Konrad z Parzham, właśc. Jan Birndorfer (ur. 12 grudnia 1818 w Parzham w Bawarii, zm. 21 kwietnia 1894 w Altötting) – bawarski kapucyn (OFMCap.), święty Kościoła katolickiego.

Jan urodził się w Bawarii, w wielodzietnej rodzinie, został osierocony w wieku 16 lat. Z uwagi na swoją pobożność od najmłodszych lat, zwano go Bratem modlitwą. Młodość spędził na rodzinnej farmie.

W 1849 roku wstąpił do klasztoru kapucynów w Altötting, sąsiadującego z sanktuarium maryjnym pw. św. Anny, gdzie jako brat przyjął imię Konrad.

W klasztorze, jako furtian, Konrad spędził prawie całe swoje życie na posłudze pielgrzymom, biednym i żebrakom, którzy prosili o radę lub kawałek chleba.
Brat Konrad, z natury cichy i spokojny dał się poznać, jako życzliwy i cierpliwy, niosący pomoc wszystkim potrzebującym, znajdując zawsze czas na modlitwę, w której polecał Bogu wszystkie codziennie napotkane osoby.

Zmarł w klasztorze w wieku 76 lat.

Został beatyfikowany w 1930 przez Piusa XI i kanonizowany przez tegoż 20 maja 1934.

Jego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 21 kwietnia.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Konrad z Parzham

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź