Kolumba Kang Wan-suk

Bł. Kolumba Kang Wan-suk

Kolumba Kang Wan-suk

Kolumba Kang Wan-suk (ur. w 1761 w Naepo, zm. 2 lipca 1801 w Seulu) – koreańska katechetka, męczennica i błogosławiona Kościoła katolickiego.

Kolumba Kang Wan-suk pochodziła ze szlacheckiej rodziny. Wyszła za mąż za Hong Ji-yeonga, a jej pasierbem był Filip Hong Pil-ju. Zainteresowała się religią katolicką i książkami katolickimi. W czasie prześladowań w 1791 rozpoczęła pracę w więzieniu otaczając opieką więźniów katolików. Została uwięziona w trakcie wykonywania zawodu. Po wyjściu na wolność nauczała katechizmu swego pasierba, matkę i teściową. Następnie została porzucona przez męża dla konkubiny. Po tym przeniosła się wraz z pasierbem, teściową i matką do Seulu, gdzie otrzymała chrzest z rąk Jakuba Zhou Wenmo. Po wybuchu kolejnych prześladowań antykatolickich w 1801 zgłosiła się do biura rządu, a potem została aresztowana 6 kwietnia 1801 w domu z powodu działalności religijnej i poddana torturom. Po trzech miesiącach została ścięta.

Beatyfikował ją papież Franciszek w grupie 124 męczenników koreańskich 16 sierpnia 2014 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Kolumba Kang Wan-suk

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź