Kolęda płynie z wysokości tekst

Kolęda płynie z wysokości tekst

Kolęda płynie z wysokości tekst

Kolęda „Kolęda płynie z wysokości tekst” – nowa odsłona tradycji świątecznej

Kolędy stanowią nieodłączny element tradycji świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowym darem dla naszej kultury jest fakt, że co roku pojawiają się nowe utwory, które ubogacają repertuar świąteczny. Jednym z takich nowszych dodatków jest kolęda „Kolęda płynie z wysokości”.

Pierwsze wersy tej pieśni przedstawiają nam obraz Narodzenia, ale w nieco innej perspektywie niż tradycyjnie. Tutaj obecność osła i wołu nie jest przedstawiona w kontekście pokornej stajenki, ale z przymrużeniem oka – jako „osioł pewny siebie” i „wół zarozumiały”. To zabieg artystyczny, który w pewnym sensie „uderza” w naszą codzienność, w nasze ludzkie cechy, które często wskazują na naszą pychę czy zarozumialstwo. Mimo tych cech, Bóg przychodzi wśród nas, nie wstydzi się naszej ludzkiej natury. Ta myśl jest wspaniałym przypomnieniem o niezmierzonej miłości Boga do człowieka.

Refren kolędy to niezwykle radosne wyznanie, że Boże Narodzenie to czas, kiedy miłość płynie z wysokości i napełnia nasze serca. W tych słowach kryje się głęboka prawda – miłość, która przychodzi z nieba w postaci Dzieciątka Jezus, jest w stanie przemienić nasze życie.

Kolejne wersy dotykają tematyki ludzkich problemów i trudności, nawet tych, które dotyczyły samego Jezusa w chwili Jego narodzenia. „Herod postraszył, stajnia uboga, ludzkie kłopoty” – to wszystko stanowiło część historii narodzenia Mesjasza. Mimo to, ani te trudności, ani ludzka zawiść nie były w stanie przeszkodzić w spełnieniu się Bożego planu zbawienia.

„Kolęda płynie z wysokości” to pieśń, która przypomina nam o niezwykłości Bożego Narodzenia i wzywa nas do głębszej refleksji nad tym, jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Dzieciątko Jezus. W tych świętach warto dać się ponieść tej radosnej melodi, która płynie z wysokości, i pozwolić, by nauczyła nas prawdziwej miłości.

Tekst Kolędy: Kolęda płynie z wysokości

Osioł pewny siebie, wół zarozumiały
Bóg się nie wstydzi, Bóg się nie wstydzi
Nie wstydzi, że jest taki mały.

Ref.: Kolęda płynie z wysokości,
Kolęda płynie…
Śpiewa na całego z wysokości, śpiewa na całego,
I uczy miłości… x 2

Herod postraszył, stajnia uboga,
Ludzkie kłopoty, ludzkie kłopoty,
kłopoty małego Boga…

Ref.: Kolęda płynie z wysokości…

Chwyty Kolęda płynie z wysokości tekst

Chwyty: Kolęda płynie z wysokości

[Intro]
C G Am F

[Vers]
C G
Osioł pewny siebie, wół zarozumiały
Am F
Bóg się nie wstydzi, Bóg się nie wstydzi
C G
Nie wstydzi, że jest taki mały.

[Refren]
F C G Am
Kolęda płynie z wysokości,
F C G
Kolęda płynie…
F C G Am
Śpiewa na całego z wysokości,
F C G
Śpiewa na całego,
F C G
I uczy miłości…

[Vers]
C G
Herod postraszył, stajnia uboga,
Am F
Ludzkie kłopoty, ludzkie kłopoty,
C G
kłopoty małego Boga…

[Refren]
F C G Am
Kolęda płynie z wysokości…

Wykonanie Kolęda płynie z wysokości tekst

Wykonanie: Kolęda płynie z wysokości tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.6/5 - (13 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź