Klemens Vismara

Bł. Klemens Vismara

Klemens Vismara

Klemens Vismara, (wł.)
Clemente Vismara (ur. 6 września 1897 w Agrate Brianza, zm. 15 czerwca 1988 w Mong Ping) – włoski ksiądz i misjonarz, apostoł Birmy, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Klemens Vismara urodził się w okolicach Monzy. Wcześnie osierocony wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego św. Piotra Męczennika (Seveso, wówczas prowincja Mediolan) skąd, po wybuchu I wojny światowej, został powołany do wojska. Po demobilizacji wstąpił w Mediolanie do przyszłego Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych (PIME).

26 maja 1923 otrzymał święcenia kapłańskie i podjął apostolat w Birmie, gdzie przez ponad 60 lat pracował wśród ubogich, chorych i sierot. Prowadząc działalność humanitarną zakładał szkoły, szpitale, kaplice, kościoły i klasztory.

Zmarł w 1988 roku w opinii świętości mając 91 lat.

Beatyfikacji Klemensa Vismary dokonał, w imieniu papieża Benedykta XVI, kardynał Angelo Amato w dniu 26 czerwca 2011 roku w Mediolanie. Uroczystości towarzyszył arcybiskup Genui i Mediolanu Dionigi Tettamanzi.

Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w dies natalis (15 czerwca).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Klemens Vismara

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź