Klara z Rimini

Bł. Klara z Rimini

Klara z Rimini

Klara z Rimini, właśc. wł. Chiara Agolanti (ur. 1280 w Rimini, zm. 10 lutego 1326 tamże) – klaryska i błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Pochodziła ze znanego szlacheckiego florenckiego rodu Agolantich z Riccione. Wyszła za mąż dwukrotnie, lecz oba małżeństwa były bezdzietne. Prowadziła beztroskie, wystawne życie. W wieku lat 34, podczas modlitwy w kościele franciszkańskim w Rimini, rozpoczął się proces jej nawracania. Zaczęła prowadzić życie pokutnicy po śmierci drugiego męża. Zamieszkała w Urbino, działając charytatywnie. Opiekowała się chorymi i ubogimi, odwiedzała uwięzionych. Nazywano ją „Aniołem miłosierdzia”. Po powrocie do Rimini, w 1316 roku ufundowała klasztor Matki Bożej Anielskiej, w którym zamieszkała wraz z dwunastoma towarzyszkami, składając profesję według reguły św. Klary z Asyżu i przez 10 lat była w nim przełożoną.

Zmarła 10 lutego 1326 roku.

Papież Pius VI potwierdził jej kult jako błogosławionej, w 1784 roku.

Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 10 lutego.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Klara z Rimini

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź