Klara Badano

Bł. Klara Badano

Klara Badano

Klara Badano, właśc. włos. Chiara Luce Badano (ur. 29 października 1971 w Sassello, zm. 7 października 1990 tamże) – włoska członkini Ruchu Focolari, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Klara urodziła się 29 października 1971 roku jako pierwsze dziecko swoich rodziców, którzy na jej narodziny czekali aż 11 lat. Już jako dziecko wsłuchiwała się w ewangeliczne przypowieści opowiadane jej przez mamę. Klara od najmłodszych lat pomagała potrzebującym. Jeszcze w przedszkolu zaczęła wrzucać pieniądze do specjalnej puszki z ofiarami przeznaczonymi dla dzieci z Afryki. Marzyła również o tym, by wyjechać do Afryki na misję jako lekarz .

W wieku 9 lat stała się członkinią Genów (młodego pokolenia) w Ruchu Focolari. Od tamtego czasu jej życie stało się nieustannym wysiłkiem, żeby „stawiać Boga na pierwszym miejscu”. Latem 1988 r. podczas gry w tenisa u Klary pojawił się silny ból ramienia. Trafiła do szpitala gdzie zdiagnozowano nowotwór kości. Poddanie się woli Boga charakteryzują jej słowa:

Jeśli Ty tego chcesz, Jezu, ja także tego pragnę.

Zmarła 7 października 1990 roku we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.Swoją matkę pożegnała słowami: „Ciao. Bądź szczęśliwa, bo ja jestem szczęśliwa”. Klara Badano została pochowana na cmentarzu w Sassello.

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się 6 czerwca 1999 r. Została ogłoszona błogosławioną 25 września 2010 r. w sanktuarium Matki Bożej Miłości pod Rzymem. Beatyfikacji przewodniczył w imieniu papieża Benedykta XVI prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Klara Badano

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź