Kajetana Sterni

Bł. Kajetana Sterni

Kajetana Sterni

Kajetana Sterni, właśc. wł. Gaetana Sterni (ur. 26 czerwca 1827 w Cassoli w Wenecji Euganejskiej, zm. 26 listopada 1889 w Bassano del Grappa) – włoska kanosjanka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Bożej Woli, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Była jedną z sześciorga dzieci Giovanniego Battisty Sterni i Giovanny Chiuppani. Mając 16 lat wyszła za mąż za wdowca, z którym miała dziecko. Wkrótce oboje zmarli. Wstąpiła do klasztoru kanosjanek w Bassano del Grappa, jednak po kilku miesiącach zmuszona go była opuścić i zająć się osieroconym rodzeństwem. W 1853 podjęła pracę w schronisku dla żebraków i bezdomnych w Bassano. W 1860 roku, za radą kapelana przytułku i swojego spowiednika Bartolo Simonetti, prywatnie poświęciła się Bogu i zaczęła wieść życie konsekrowane. W 1865 przystąpiły do niej dwie kobiety, z którymi 20 sierpnia 1865 roku złożyła śluby zakonne. Dało to początek nowemu zgromadzeniu w Bassano pod nazwą Córek Bożej Woli. 19 maja 1875 zasady nowej wspólnoty uznał ówczesny biskup Vicenzy św. Jan Antoni Farina, a dopiero 10 lipca 1934 papież Pius XI zatwierdził je i uznał nowe zgromadzenie pod nazwą Sióstr Bożej Woli (łac. Congregatio Sororum a Divina Voluntate, SDV).

Doczesne szczątki błogosławionej wraz ze znaczącą relikwią serca są czczone w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Bożej Woli w Bassano del Grappa. Kajetanę Sterni beatyfikował papież Jan Paweł II w dniu 4 listopada 2001 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Kajetana Sterni

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź