Józefina Gabriela Bonino

Bł. Józefina Gabriela Bonino

Józefina Gabriela Bonino

Józefina Gabriela Bonino, właśc. wł. Giuseppina Bonino (ur. 5 września 1843 w Savigliano, zm. 8 lutego 1906 w Savonie) – włoska tercjarka franciszkańska (OFS) i dziewica konsekrowana, założycielka Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Savigliano (STF), błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się w zamożnej i bardzo religijnej rodzinie w Savigliano, która przeniosła się później do Turynu. W Turynie uczęszczała do liceum Sióstr świętego Józefa. Mając 18 lat, za zgodą spowiednika, złożyła dozgonne śluby czystości. W wieku 26 wróciła do rodzinnego miasta. Zafascynowana duchowością Karmelu wstąpiła do franciszkańskiego Zakonu od Pokuty.

Wkrótce wykryto u niej guz rdzenia. Została uzdrowiona za wstawiennictwem Maryi. W 1877 roku udała się razem z matką do Lourdes aby jej podziękować. W 1880 roku Józefina założyła Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny z Savigliano (wł. Suore della Sacra Famiglia di Savigliano), którym kierowała do śmierci.

Zmarła na zapalenie płuc w opinii świętości.

Została beatyfikowana przez Jana Pawła II w dniu 7 maja 1995 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Józefina Gabriela Bonino

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź