Józef Maria Rubio Peralta

Św. Józef Maria Rubio Peralta

Józef Maria Rubio Peralta

Józef Maria Rubio Peralta SJ, (hiszp.) José María Rubio Peralta (ur. 22 lipca 1864 w Dalías, zm. 2 maja 1929 w Aranjuez) – święty katolicki, ksiądz, spowiednik.

Urodzony w wielodzietnej rodzinie rolnika Franciszka i Mercedes Rubio Peralta. Odbył studia teologiczne, a w 1897 obronił doktorat z prawa kanonicznego w Toledo. Po złożeniu święceń kapłańskich (1887) pracował jako wikariusz w Chinchón, a następnie w Estremera, pełnił obowiązki kapelana zakonnic w Madrycie i wykładowcy w seminarium.

Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w 1906 roku poświęcając się pracy na rzecz najuboższych mieszkańców okolic Madrytu. Na terenie swojej działalności duszpasterskiej prowadził ewangelizację poprzez głoszenie kazań i spowiedź.

Posiadał dar prorokowania i bilokacji.

Jego beatyfikacja odbyła się w Rzymie 6 października 1985 roku, a kanonizowany został w Madrycie 4 maja 2003 przez papieża Jana Pawła II.

Jego wspomnienie obchodzone jest 2 maja.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Józef Maria Rubio Peralta

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.