Jesús Emilio Jaramillo Monsalve

Bł. Jesús Emilio Jaramillo Monsalve

Jesús Emilio Jaramillo Monsalve

Jesús Emilio Jaramillo Monsalve (ur. 16 lutego 1916 w Santo Domingo, zm. 2 października 1989 w Arauca) – kolumbijski duchowny katolicki, ordynariusz diecezji Arauca, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Urodził się 16 lutego 1916 w stolicy Dominikany. W 1940 przyjął święcenia kapłańskie w Yarumalu. W listopadzie 1970 został mianowany przez Pawła VI biskupem-wikariuszem generalnym i sakrę przyjął w styczniu 1971. W 1984, gdy dotychczasowy wikariat stał się diecezją, Monsalve został jej pierwszym pasterzem.

2 października 1989 zginął śmiercią męczeńską z rąk bojówkarzy Armii Wyzwolenia Narodowego. Morderstwo zlecił ich przywódca Carlos Marin Guarin.

7 lipca 2017 papież Franciszek podpisał dekret uznający jego męczeństwo. 8 września 2017 podczas wizyty papieża w Kolumbii, razem z innym męczennikiem, Pedro Maríą Ramírez Ramosem został ogłoszony błogosławionym.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Jesús Emilio Jaramillo Monsalve

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź