Irena Stefani

Bł. Irena Stefani

Irena Stefani

Irena Stefani (właśc. Aurelia Mercedes Stefani) (ur. 22 sierpnia 1891 w Anfo, zm. 31 października 1930 w Gekondi (Kenia)) – włoska pielęgniarka, zakonnica profeska z Instytutu Sióstr Misjonarek Matki Bożej Pocieszycielki, błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się 22 sierpnia 1891 w Anfo, w małej miejscowości w północnych Włoszech jako piąta z jedenaściorga dzieci. W 1911 wstąpiła do Consolata Missionary Sisters. W 29 stycznia 1914 złożyła śluby zakonne, a wkrótce potem została wysłana przez Józefa Allamano do Kenii. Po długiej podróży statkiem dotarła do Mombasy w styczniu 1915 i została przydzielona do służby z innymi siostrami w Gikondo jako pielęgniarka do opieki nad chorymi. Zmarła 31 października 1930 na dżumę. Została pochowana na cmentarzu diecezjalnym w Mathari.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się 22 lipca 1985. 2 kwietnia 2011 papież Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności cnót Ireny Stefani. 12 czerwca 2014 papież Franciszek podpisał dekret o cudzie. Jej beatyfikacja odbyła się 23 maja 2015 roku w Kenii, ceremonii w imieniu papieża Franciszka dokonał kard. Polycarp Pengo, arcybiskup Dar es Salam.

Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 31 października (dies natalis).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Irena Stefani

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.