Idzi Maria od św. Józefa

Św. Idzi Maria od św. Józefa

Idzi Maria od św. Józefa

Idzi Maria od św. Józefa, właśc. Franciszek Antoni Pontillo, wł. Francesco Antonio Postillo (ur. 16 listopada 1729 w Tarencie we Włoszech, zm. 7 lutego 1812 w Neapolu) – włoski franciszkanin, furtian, święty Kościoła katolickiego.

Wstąpił w bardzo młodym wieku do Bractwa Królewskiego Matki Bożej Różańcowej w kościele San Domenico Maggiore. Kiedy miał 18 lat, w 1747 roku zmarł jego ojciec – wówczas pracował w sklepie brata swojej matki. W dniu 27 lutego 1754 roku został przyjęty do klasztoru franciszkanów Bosych, gdzie przyjął imię Idzi Maria[a].

Zmarł 7 lutego 1812 roku, mając 82 lata w opinii świętości.

Papież Pius IX ogłosił go czcigodnym w dniu 24 lutego 1868 roku.

Został beatyfikowany przez papieża Leona XIII w dniu 5 lutego 1888 roku, a kanonizował go Jan Paweł II w dniu 2 czerwca 1996 roku. W procesie kanonizacyjnym uznano cud za jego wstawiennictwem – w 1937 roku została uzdrowiona Angela Mignogna z raka kosmówki.

Jest patronem miasta Toranto.

Wspomnienie liturgiczne św. Idziego obchodzone jest w dzienną pamiątkę śmierci. Polski Kościół katolicki wspomina świętego 8 lutego.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Idzi Maria od św. Józefa

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.