Hosanna z Mantui

Bł. Hosanna z Mantui

Hosanna z Mantui

Hosanna z Mantui, wł. Osanna Andreasi (ur. 17 stycznia 1449 w Carbonarola, zm. 18 czerwca 1505 w Mantui) – włoska mistyczka i stygmatyczka, tercjarka dominikańska (OPs) i błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się w szlacheckiej rodzinie. W wieku 5 lat podczas spaceru brzegiem rzeki Pad usłyszała głos, który powiedział jej: „życie i śmierć polega na miłowaniu Boga” i wtedy w czasie ekstazy zobaczyła niebiańską hierarchię i znowu usłyszała głos, który jej powiedział: „Aby wejść do nieba, konieczne jest kochać Boga bardzo wiele. Zobacz, jak wszystkie rzeczy stworzone śpiewają jego chwałę i głoszą ją do ludzi”.

Mając piętnaście lat wstąpiła do zgromadzenia tercjarek dominikańskich, a wieku trzydziestu lat otrzymała stygmaty na głowie i stopach, a także doświadczała męki Chrystusa. Pomagała ubogim i chorym.

Zmarła 18 czerwca 1505 roku, mając 56 lat, w opinii świętości. Jej grób znajduje się w Katedrze Świętego Piotra w Mantui.

Została beatyfikowana przez papieża Innocentego XII w dniu 24 listopada 1694 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Hosanna z Mantui

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.