Helena Duglioli

Bł. Helena Duglioli

Helena Duglioli

Elena Duglioli (ur. 1472 w Bolonii, zm. 23 września 1520 tamże) – włoska mistyczka i błogosławiona Kościoła katolickiego.

Elena Duglioli urodziła w 1472 roku w Bolonii. Od najmłodszych lat wykazywała się niezwykłą pobożnością i chciała wstąpić do zakonu. Niejako zmuszona przez rodziców poślubiła jednak znacznie starszego od siebie notariusza Benedetto DallOlio. Małżeństwo było zgodne i szczęśliwe — przeżyli wspólnie 30 lat.
Po śmierci męża Elena spędziła resztę życia jako wdowa. Całkowicie poświęciła się działalności dobroczynnej, a także do końca życia praktykowała ascezę. Elena szczególną czcią obdarzała nabożeństwo do św. Cecylii.

Według tradycji chrześcijańskiej była obdarzona darem wizji i prorokowania. Zmarła 23 września 1520 roku i została pochowana w kościele San Giovanni in Monte w Bolonii.

Jej kult jako błogosławionej został zatwierdzony przez papieża Leona XII w 1828 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Helena Duglioli

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.