Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

Artykuł na temat pieśni Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

W hołdzie Lwu Judy – odkrywając znaczenie pieśni „Hej Jezu! Królem Tyś!”

Pieśń „Hej Jezu! Królem Tyś!” to dynamiczne, pełne energii i entuzjazmu wyznanie wiary oraz hołd złożony Jezusowi, przedstawionemu jako Lew Judy. Tytułowy Lew Judy jest symbolicznym odniesieniem do Jezusa Chrystusa, często używanym w tradycji chrześcijańskiej. Symbol ten pochodzi z Księgi Rodzaju, gdzie Lew Judy jest metaforą potęgi i królewskiej godności. W kontekście tej pieśni, odnosi się on do majestatu i władzy Jezusa nad wszechświatem.

Zwrotki pieśni są śpiewem uwielbienia, w którym wierzący wyznają Jezusa jako swojego Króla i Pana. Akcentując Jego władzę i doskonałość, podkreślają także osobiste doświadczenie wiary – uwalnianie przez Jezusa oraz pragnienie poznania Jego woli. Wyraźne jest tu pragnienie bliskości z Bogiem, chęć poznania Jego dróg i pełnienia Jego woli.

Refren „Chwała Barankowi, cześć!” nawiązuje do innego ważnego chrześcijańskiego symbolu, Baranka Bożego, który jest symbolem Jezusa ofiarującego się za grzechy ludzkości. „Weź mnie do Ziemi Swej” to pragnienie wiecznego życia w obecności Boga, a „Zwyciężymy w Imię Twe” świadczy o nadziei wierzących w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem.

Zakończenie pieśni, powtarzające się „Hejo! Hejo! Lwie Judy!”, przynosi wizję radosnego, spontanicznego świętowania w obecności Boga. To entuzjastyczne i pełne życia wezwanie jest niczym taniec uwielbienia wobec Jego wielkości.

Podsumowując, „Hej Jezu! Królem Tyś!” to pieśń pełna pasji, której tekst odzwierciedla głęboką wiarę i pragnienie bliskości z Bogiem. Jej dynamika i rytmy nadają się doskonale do wspólnego śpiewania, uczyniąc ją idealnym wyborem na spotkania młodzieżowe czy uwielbieniowe.

Tekst pieśni:

Hej Jezu! Królem Tyś!
Życie Twe uwalnia mnie!
Będę sławił cały dzień!
Doskonałe drogi Twe!

Hej Jezu Panem Tyś!
Chcę słuchać Twoich słów!
Twe Królestwo ujrzeć chcę!
Wola Twa niech spełni się!

Chwała Barankowi, cześć!
Weź mnie do Ziemi Swej!
Zwyciężymy w Imię Twe!
Ogłosimy rządy Twe!

Hejo! Hejo! Lwie Judy!
Jak wspaniałym jesteś Ty!
Hejo! Hejo! Lwie Judy!

Chwyty: Hej Jezu! Królem Tyś!

[C] Hej Jezu! Królem [G] Tyś!
[F] Życie Twe uwalnia [C] mnie!
[C] Będę sławił cały [G] dzień!
[F] Doskonałe drogi [C] Twe!

[C] Hej Jezu Panem [G] Tyś!
[F] Chcę słuchać Twoich [C] słów!
[C] Twe Królestwo ujrzeć [G] chcę!
[F] Wola Twa niech spełni [C] się!

[Am] Chwała Barankowi, [F] cześć!
[C] Weź mnie do Ziemi [G] Swej!
[Am] Zwyciężymy w Imię [F] Twe!
[C] Ogłosimy rządy [G] Twe!

[F] Hejo! [C] Hejo! Lwie [G] Judy!
[Am] Jak wspaniałym jesteś [F] Ty!
[F] Hejo! [C] Hejo! Lwie [G] Judy!

Wykonanie Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

Wykonanie: Hej Jezu! Królem Tyś!

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym. Hej Jezu! Królem Tyś! tekst

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź