Genowefa Torres Morales

Św. Genowefa Torres Morales

Genowefa Torres Morales

Genowefa Torres Morales (ur. 3 stycznia 1870 roku w Almenara (Castellón) w Hiszpanii, zm. 5 stycznia 1956 w Saragossie) – hiszpańska zakonnica, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszego Serca Jezusa, święta Kościoła katolickiego.

U Genowefy, jako dziecka, stwierdzono nowotwór następstwem czego była amputacja zaatakowanej przez chorobę
nogi. Od 13 roku życia poruszała się o kulach. Z powodu kalectwa nie została przyjęta do klasztoru. W 1911 roku założyła w Walencji zgromadzenie, Stowarzyszenie Anielskie (popularnie zwane angelikami), którego celem było ulżenie osobom, z różnych powodów mieszkającym samotnie i potrzebującym miłości, pociechy i troski o ciało i duszę. W 1925 roku
zgromadzenie uzyskało uznanie ze strony arcybiskupa Saragossy, który też przyjął śluby od Genowefy i jej towarzyszek. W roku 1953 zgromadzenie zostało zatwierdzone przez Stolicę Apostolską pod nazwą Córki Najświętszego Serca Jezusa i Świętych Aniołów.

Genowefa Torres Morales została beatyfikowana w dniu 29 stycznia 1995 roku, a kanonizowana 4 maja 2003. Obu aktów dokonał papież Jan Paweł II.

W 2003 roku konferencja episkopatu Hiszpanii miała poprosić Stolicę Apostolską o ogłoszenie św. Genowefy patronką osób niepełnosprawnych.

Święta Genowefa przedstawiana jest w stroju zakonnym, podpartą laską.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Genowefa Torres Morales

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.