Feliks Yuste Cava

Bł. Feliks Yuste Cava

Feliks Yuste Cava

Felix Yuste Cava (ur. 21 lutego 1887 w Chulilli, zm. 14 sierpnia 1936 w El Saler) – błogosławiony Kościoła katolickiego.

Urodził się w bardzo religijnej rodzinie, a jego rodzicami byli Pasquale i Felisa. Studiował filozofię w centralnym seminarium w Walencji potem udał się do Rzymu na studia w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim potem wstąpił do Papieskiego Kolegium San Jose 21 października 1902 roku. W Rzymie ukończył studia z bardzo dobrymi wynikami, a także uzyskał doktorat na wydziale filozofii, teologii i prawa kanonicznego. W 1910 roku w Rzymie otrzymał święcenia kapłańskie. W 1911 roku wrócił do Walencji, gdy w 1936 roku doszło do wojny domowej w Hiszpanii został aresztowany, a następnie brutalnie zamordowany 14 sierpnia 1936 roku. Został pochowany na cmentarzu generalnym w Walencji, następnie jego ciało przeniesiono do kościoła parafialnego w Chulilla.

Beatyfikował go w grupie Józef Aparicio Sanz i 232 towarzyszy papież Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Feliks Yuste Cava

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź