Elżbieta Canori Mora

Bł. Elżbieta Canori Mora

Elżbieta Canori Mora

Elżbieta Canori Mora, właśc. wł. Elisabetta Canori Mora (ur. 21 listopada 1774 w Rzymie, zm. 5 lutego 1825 tamże) – włoska tercjarka trynitariańska (OSsT)[a], błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Elżbieta Canori urodziła się w arystokratycznej i chrześcijańskiej rodzinie, jako córka Tomasza Canori i Teresy z rodu Primoli. Otrzymała staranne wykształcenie w Kolegium Sióstr św. Augustyna w Cascii.

10 stycznia 1796 roku wyszła za mąż za Krzysztofa Morę z którym miała dwie córki: Mariannę i Lucynę. Nie mając łatwego małżeństwa, Elżbieta Mora złożyła profesję (przyrzeczenia) w Świeckim (Trzecim) Zakonie Trynitarzy. W 1807 jej przewodnikiem duchowym był Ojciec Fernando. Przyjął ją w szeregi członków III Zakonu Trynitarzy przy kościele San Carlo w Rzymie.

Zmarła na skutek ciężkiej choroby w opinii świętości w wieku 51 lat. Dopiero po jej śmierci mąż nawrócił się i jako franciszkanin pokutował za swoją niewierność małżeńską. Zmarł w opinii świętości.

Elżbieta po śmierci została pochowana w kościele San Carlo.

Jej beatyfikacji dokonał Jan Paweł II dnia 24 kwietnia 1994 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Elżbieta Canori Mora

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.