Antonina Maria Verna

Antonina Maria Verna

Antonina Maria Verna

Antonia Maria Verna (ur. 12 czerwca 1773 w Turynie; zm. 25 grudnia 1838 tamże) – włoska zakonnica, założycielka Instytutu Sióstr Miłosierdzia Niepokalanego Poczęcia, Błogosławiona Kościoła Katolickiego.

Była drugim dzieckiem swoich rodziców. Już w bardzo młodym wieku uczyła dzieci katechizmu, została zakonnicą. Założyła Instytut Sióstr Miłosierdzia Niepokalanego Poczęcia. Pierwszy dom opieki otworzyła w 1819 roku. Zmarła w opinii świętości, mając 65 lat. Została pochowana w podziemiach kościoła.

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1937 roku. 19 grudnia 2009 roku papież Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności cnót Antonii Marii Verny, a 14 stycznia 2011 roku podpisał dekret o cudzie. Jej beatyfikacja odbyła się w dniu 2 października 2011 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Antonina Maria Verna

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź