Antoni Sanga

Antoni Sanga

Antoni Sanga

Antoni Sanga (zm. 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki w Japonii) − błogosławiony Kościoła katolickiego, japoński katechista, męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.

Antoni Sanga jako katechista pomagał w działalności ewangelizacyjnej jezuickim misjonarzom w Japonii. Należał do Bractwa Różańcowego.

W Japonii w okresie Edo (XVII w.) doszło do prześladowań chrześcijan. Ponieważ krążyły pogłoski, że wyrzekł się wiary Antoni Sanga publicznie wyznał, że jest chrześcijaninem. Z tego powodu został spalony żywcem 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki. Przed śmiercią był świadkiem ścięcia jego żony Magdaleny, która podobnie jak on należała do Bractwa Różańcowego.

Został beatyfikowany razem z żoną w grupie 205 męczenników japońskich przez Piusa IX w dniu 7 lipca 1867 (dokument datowany jest 7 maja 1867).

Dniem jego wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Antoni Sanga

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź