Anne Marie Rivier

Anna Maria Rivier

Anne Marie Rivier

Anne-Marie Rivier (ur. 19 grudnia 1768 w Montpezat-sous-Bauzon we Francji, zm. 3 lutego 1838 w Bourg-Saint-Andéol) – założycielka Zgromadzenia Ofiarowania Maryi, błogosławiona kościoła katolickiego.

Anne-Marie Rivier urodziła się w bardzo religijnej rodzinie. Kiedy miała ponad rok, na skutek upadku złamała biodro i nie mogła chodzić. 8 września 1774 podczas modlitwy nagle zaczęła chodzić. W wieku 17 lat chciała wstąpić do klasztoru, ale nie została przyjęta ze względu na stan zdrowia. W 1796 założyła Zgromadzenie Ofiarowania Maryi. Zmarła mając 70 lat w opinii świętości.

Beatyfikowana przez Jana Pawła II 23 maja 1982. 13 grudnia 2021 papież Franciszek podpisał dekret uznający cud za wstawienictwem błogosławionej, co otwiera drogę do jej kanonizacji, a data jej wyniesienia została ogłoszona 4 marca 2022 podczas konsystorza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Anne Marie Rivier

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź