Anna María Aranda Riera

Anna Maria Aranda Riera

Anna María Aranda Riera

Anna Maria Aranda Riera (ur. 24 stycznia 1888 w Dénia zm. 14 października 1936) – hiszpańska błogosławiona Kościoła katolickiego.

Otrzymała pierwszą Komunię świętą w kaplicy Kolegium Najświętszego Serca Pana Jezusa Sióstr Karmelitanek Miłosierdzia w Dénia. W 1925 roku przeniosła się wraz z rodziną do Walencji, tam wstąpiła do Akcji Katolickiej szczególnie opiekowała się biednymi i chorymi. Zginęła w czasie trwania wojny domowej w Hiszpanii, w dniu 14 października 1936 roku. Jest jedną z ofiar antykatolickich prześladowań religijnych tego okresu.

Annę Marię Aranda Rierę beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Anna María Aranda Riera

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.