Alfred Pellicer Muñoz

Alfred Pellicer Munoz

Alfred Pellicer Muñoz

Alfred Pellicer Muñoz OFM, (hiszp.)
Alfredo Pellicer Muñoz (10 kwietnia 1914 w Bellreguart, zm. 4 października 1936 pod Gandią) – hiszpański błogosławiony Kościoła katolickiego, męczennik, brat zakonny z zakonu franciszkanów, ofiara prześladowań antykatolickich okresu hiszpańskiej wojny domowej.

Na chrzcie otrzymał imię Jaime. Wychowywany w rodzinie o zakorzenionych tradycjach chrześcijańskich podjął naukę w szkole franciszkańskiej w Benisie. Wstąpił do zakonu 25 sierpnia 1930 r. w klasztorze w Gilet przyjmując imię zakonne Alfred i 4 lipca 1936r. złożył tam profesję zakonną. Studia teologiczno – filozoficzne, które podjął w seminarium duchownym w Onteniente przerwał po wybuchu wojny domowej w Hiszpanii. Przed prześladowaniami schronił się w rodzinnym domu i tam 4 października został aresztowany przez milicję w trakcie odmawiania modlitwy różańcowej. Gdy odrzucił propozycję wyrzeczenia się wiary rozstrzelany został tego samego dnia o godzinie trzeciej po południu pod miejscowością Gandia. O śmierci za wiarę mówił do matki:

Mamo, czy wiesz, jakie to chwalebne być męczennikiem? Myślę, że to jest mój los i będzie to moją największą radością.

Alfreda Pellicer Muñoza pochowano na cmentarzu w Gandii, a po zakończeniu wojny relikwie przeniesiono na cmentarz w Bellreguart. Translacji do kościoła parafialnego dokonano przed beatyfikacją.

Proces informacyjny odbył się w Walencji w latach 1966-1969. Beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w Watykanie 11 marca 2001 roku w grupie Józefa Aparicio Sanza i 232 towarzyszy, pierwszych wyniesionych na ołtarze Kościoła katolickiego w trzecim tysiącleciu.

Wspomnienie liturgiczne obchodzone jest przez katolików w dies natalis (4 października), a także w grupie męczenników 22 września.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Alfred Pellicer Muñoz

4.4/5 - (16 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź