Aleksy Nakamura

Aleksy Nakamura

Aleksy Nakamura

Aleksy Nakamura (ur. ok. 1561 w Kōnoura w Japonii; zm. 27 listopada 1619 w Nagasaki) − błogosławiony Kościoła katolickiego, japoński męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.

Aleksy Nakamura należał do Bractwa Różańcowego.

W Japonii w okresie Edo (XVII w.) doszło do prześladowań chrześcijan.

Aleksy Nakamura został ścięty 27 listopada 1619 w Nagasaki za to, że mieszkając na tej samej ulicy co Kosma Takeya Sozaburō, u którego ukrywali się misjonarze Anioł Orsucci i Jan Martínez Cid nie doniósł władzom o miejscu ich pobytu. Tego samego dnia w Nagasaki stracono również wielu innych chrześcijan (m.in. pod tym samym zarzutem Antoniego Kimura, Bartłomieja Seki, Jana Iwanaga, Leona Nakanishi i Michała Takeshita).

Został beatyfikowany w grupie 205 męczenników japońskich przez Piusa IX w dniu 7 lipca 1867 (dokument datowany jest 7 maja 1867).

Dniem jego wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Aleksy Nakamura

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź