Joanna Elżbieta Bichier des Ages

Św. Joanna Elżbieta Bichier des Ages

Joanna Elżbieta Bichier des Ages

Jeanne-Elisabeth Bichier des Ages FDLC (ur. 5 lipca 1773 w Le Blanc, zm. 26 sierpnia 1838 w La Puye) − francuska święta Kościoła katolickiego.

Urodziła się w szlacheckiej rodzinie i była córką dziedzica Ages Anthonego Bichier i Marii Augier de Moussac. W czasie rewolucji francuskiej straciła ojca. W 1798 roku poznała Andrzeja Fournet. Razem z nim w 1807 roku założyła zgromadzenie Sióstr Krzyża (Filles de la Croix).

W 1815 roku Joanna zachorowała i musiała poddać się operacji, która spowodowała, że została niepełnosprawna. Kalectwo znosiła z godnością i nie zaprzestała posługi w zakonie. Uznała to bowiem za wolę Bożą i czas poświęcała na rozważanie tajemnicy Męki Pańskiej i Eucharystii. Zmarła, w opinii świętości, 26 sierpnia 1838 roku mając 65 lat.

Została beatyfikowana przez papieża Piusa XI w dniu 13 maja 1934 roku, a kanonizowana przez papieża Piusa XII w dniu 6 lipca 1947 roku.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Joanna Elżbieta Bichier des Ages

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.