Ferdynand z Portugalii

Bł. Ferdynand z Portugalii

Ferdynand z Portugalii

Ferdynand z Portugalii (ur. 29 września 1402 w Santarém, zm. 5 czerwca 1443) – portugalski błogosławiony Kościoła katolickiego.

Urodził się 29 września 1402 roku, a jego rodzicami byli król Jan I Dobry i królowa Filipa Lancaster. Po śmierci ojca w 1433 i śmierci administratora Joano Rodrigues de Sequeira, został mianowany przez brata Edwarda I Aviza, mistrzem i administratorem zakonu Avis. Zmarł 5 czerwca 1443 roku mając 40 lat w niewoli w Fezie.

Został beatyfikowany przez papieża Pawła II w 1470 roku, a w 1471 roku jego szczątki przeniesiono do klasztoru w Batalha.

Losy Ferdynanda zostały przedstawione w dramacie autorstwa Pedro Calderona pt. „Książę Niezłomny”, w którym zaprezentowany jest jako ucieleśnienie cnót rycerskich i chrześcijańskich.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Ferdynand z Portugalii

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź